Нова технологія для гнучкої електроніки

Створення дуже тонких, гнучких мікросхем залишається метою розробників протягом багатьох років, але технічні проблеми перешкоджають мініатюризації, необхідної для високої продуктивності. Дослідникам з Стенфордського університету, схоже, вдалося розробити нову технологію, що дозволяє створювати транзистори атомарної товщини і довжиною менше 100 нм. Це в кілька разів менше, ніж попередній рекорд. Мікросхеми, виготовлені за новою технологією, можна буде носити на поверхні тіла або імплантувати в нього. Перспективним напрямком давно вважаються двовимірні матеріали на гнучких положки, але складність полягає в тому, що високі температури, необхідні для формування напівпровідникових приладів, руйнують пластикові підкладки. Вчені, що працюють в Стенфорді, вирішили формувати ланцюга на жорсткій підкладці. На кремнієвій підкладці зі скляним покриттям була спочатку сформована 2D-плівка з сульфіду молібдену товщиною всього три атома, яку перекрив нанослой золотих електродів. Для формування плівки з сульфіду молібдену необхідна температура близько 850 ° С, при якій пластикова підкладка зруйнувалася б. Після цього плівку перенесли на гнучку підкладку, після чого в ході «кількох додаткових етапів» на ній були сформовані транзистори. Хоча, за словами вчених, схему можна було повністю виготовити на твердій основі, і перенести вже в готовому вигляді, деякі етапи краще виконувати вже на гнучкій підкладці. Товщина підсумкового виробу, включаючи підкладку, вийшла рівною всього 5 мкм.

Отримана схема характеризується високою швидкодією і малим енергоспоживанням. Зараз дослідники мають намір виготовити за цією технологією радіочастотні схеми, щоб забезпечити гнучку електроніку можливістю бездротової взаємодії з іншими пристроями.

Джерело:ixbt.com

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!