Нове космічне досягнення завдяки винаходу двигуна з м. Дніпро

двигун для космічного корабля

Дніпровські вчені стверджують, що винайшли двигун, який допоможе розганяти космічні апарати до 100 тисяч кілометрів на годину.

У вівторок, 10 грудня, в Києві пройшла презентація, двигуна для космічних польотів, що працює за допомогою вакууму, сонячної та ядерної енергії. Його назвали VRD. Він дозволить розганяти космічні апарати мало не до фантастичною швидкістю — 100 тисяч кілометрів на годину! З таким двигуном можна долетіти до Марса всього за шість днів, а розміри міжпланетного корабля будуть приблизно такими ж, як у маршрутки. У Дніпрі в космічному інкубаторі SPACE HUB, у вакуумній камері, успішно пройшли випробування кілька прототипів унікального вакуумного реактивного двигуна.

«Зізнатися, коли майже п'ять років тому його автор — інженер і винахідник Артем Адатов з Дніпра — прийшов до нас з ідеєю цього новаторського двигуна, ми не вірили, що його задум продуктивний, — розповів засновник SPACE HUB, відомий бізнесмен Максим Ткаченко. — Але все ж ми дали Адатову шанс реалізувати його проект. Експерименти показали, що вакуумний реактивний двигун — це не маніловщина. Він дозволить зробити революцію в галузі космічних польотів. Адже кораблям з цих двигунів не потрібно брати з собою в політ запаси хімічної палива».

«До Марса корабель, оснащений VRD, долетить, використовуючи вакуум і енергію сонця, — каже куратор проекту VRDspace Володимир Астаненко. — Для польоту до більш далеких планет доведеться задіяти ядерну установку».

Володимир Астаненко (ліворуч) і Максим Ткаченко розповіли, що спочатку не вірили в перспективність ідеї вакуумного двигуна (фото Сергія Тушинського, «ФАКТИ»)

— Ми за свої кошти фінансуємо створення VRD, — продовжує Максим Ткаченко. — Гроші беремо з прибутків своїх стартапів. Приступаємо до другого етапу робіт за проектом VRDspace — створення космічного корабля, оснащеного нашим унікальним двигуном. Цей корабель буде призначений для експлуатації на орбіті Землі. На нього ми плануємо витратити 3,7 мільйона доларів.

За висловленням Володимира Астаненко: «Ідея вакуумних двигунів обговорювалася в середовищі інженерів ще в 1980-і роки, однак до неї ставилися як до екзотики. Тепер ми на практиці переконалися, що вона дуже навіть перспективна. Дозволю собі порівняти наш проект з космічним проектом Ілона Маска. Його колектив вчених і інженерів створив ракету з двигуном, який принципово не відрізняється від існуючих. Перевага ракети Маска в тому, що вона дешевше. Не більше. Наші майбутні космічні кораблі з вакуумними реактивними двигунами стануть принципово новим кроком у розвитку космонавтики».

Щодо практичного застосування вказаного винаходу двигуна для космічного корабля, побачимо, чи є в ньому сенс? Але щодо ідею, то вона цілком можлива для втілення з сьогоденних технологій.

За матеріалами джерела:

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!