Винайдена нанолінза розміром з крихту солі, яка дає чітке зображення

У ході випробувань камери новий сенсор видав зображення з роздільною здатністю 720 на 720 пікселів у повному кольорі, вловивши довжини хвиль від 400 до 700 нм у природному світлі, з просторовою роздільною здатністю 214 пар прямих на мм. Поле огляду камери — 40 градусів, задня фокусна відстань щодо отвору об'єктива — 2. За словами винахідників, знімки з крихітною нанолінзою виходять не гіршими, ніж у традиційних лінз, які більші за новий датчик у 500 тисяч разів.

Для створення крихітної камери вчені США звернулися до технології металоповерхонь — штучних матеріалів, що керують різними електромагнітними хвилями. Для цього вони нанесли на прозору панель концентричний візерунок діаметром 0,5 мм, що складається з 1,6 млн циліндрів, кожен з яких викривляє промені світла певним чином.

Алгоритми постобробки підвищують якість зображення, розповідає New Atlas. Інша перевага пристрою – простота у виробництві. Це означає, що сенсор відносно не складно почати випускати масово. Він виготовлений із нітриду кремнію, а наноструктури на його поверхні можна виконати за допомогою глибокої ультрафіолетової літографії – такий метод вже використовується у виробництві напівпровідників.

Серійне виробництво такої камери дозволило б оснастити потужною оптикою медичні прилади, роботів, а також перетворювати практично будь-яку поверхню – наприклад, усю задню кришку смартфона – на гігантську ultra-HD-камеру з тисячею датчиків.

«Можна буде придумати нові види створення пристроїв у майбутньому», — сказав Фелікс Хайде, старший дослідник з Університету Прінстона.

За матеріалами: Хайтек+

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!