Що дають радіаційні виміри поверхні Місяця

радіаційні виміри Місяця

Вивчення всіх можливих аспектів щодо перебування людини на Місяці є чи не найбільш пріоритетним напрямком у справі правильної та безпечної підготовки до розгортання таких дослідницьких місій, як Artemis — а тому нещодавно стало відомо про нові результати радіаційних вимірів на поверхні Місяця. Зокрема, команда німецьких астрофізиків, що працюють в напрямку місії Chang'e 4, відправленої Китайським Космічним Агентством на Місяць ще в січні 2019 року, повідомила про більш-менш ясну картину, що ілюструє найбільш показовий і реалістичний сценарій радіаційного фону в різних ділянках поверхні Місяця .

Варто відзначити, що всі виміри були виконані за допомогою спеціального радіаційного вимірювача LND — Lunar Lander Neutron and Dosimetry — представляє собою дійсно незвичайний інструмент в плані здійснення замірів різного роду. Він спочатку був присутній на борту китайського супутника Chang'e 4, відправленого на Місяць, і в досить короткий термін почав безпосередньо спостереження за станом радіаційного фону як в атмосфері Місяця, так і на її поверхні. Сьогоднішні дані продемонстрували, що на більшій частині поверхні супутника Землі спостерігається в середньому в 200 разів більш агресивний радіаційний фон, ніж безпосередньо на Землі, що створює певні проблеми в плані знаходження людини там.

Втім, НАСА спільно з ЕКА вже опрацьовує на основі цих даних ще більш вдосконалені захисні костюми для більш-менш безпроблемного перебування на Місяці, хоча поки ще рано говорити про скільки-небудь остаточні результати дослідження.

З іншого боку, можна абсолютно точно очікувати, що у німецьких дослідників з'являться кілька більш точні дані відносно скоро, оскільки коректне вивчення радіаційного фону поверхні Місяця є найбільш головний і пріоритетний показник в складанні скільки-небудь реалістичного прогнозу щодо подальшого розгортання космічних місій там — в тому числі і довгоочікуваної дослідницької місії Artemis, яка повинна заснувати там повноцінний аванпост.

Джерело: 

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!