Перший патент на кулькову ручку

Американський винахідник Джон Лауд, 30 жовтня 1888 року отримав перший патент на кулькову ручку. Однак, через відсутність комерційних навичок і капіталу він не зміг реалізувати свій винахід. Наступний патенти були отримані 3 травня 1904 року — Джорджем Паркером, в 1916 році — Ван Вечтен Райзберг.

Наприкінці 1930-х років схожу на сучасну кулькову ручку запатентував угорський журналіст Джозеф Ласло Біро. Взагалі, він був не тільки журналістом, а й винахідником. А кулькову ручку він сконструював саме через те, що доводилося багато писати звичайним пером, яке вимагало чорнильниці і залишало плями.

Винахід здавалося багатообіцяючим в грошовому плані. Майже відразу патент на виробництво кулькових ручок викупили ВВС Великобританії для своїх пілотів. Їм було вкрай незручно возитися з пір'яними ручками в повітрі.

Перебравшись до Аргентини Біро перереєстрував свій патент і з великою вигодою продав його за мільйон доларів компанії Eversharp. Аргентинська компанія налагодила перше в світі масове виробництво кулькових ручок для всіх. Торгівля всередині країни йшла прекрасно: дешевизна і практичність нового приладу полонили безліч покупців.

Американський комівояжер Мілтон Рейнолдс, подорожуючи по Аргентині, випадково купив кілька кулькових ручок на вулиці. Ділова хватка підказала Рейнолдсу, який величезний прибуток можна отримати з цієї простої речі, якщо продавати її масово. Він навів довідки і дізнався, що винахід угорського журналіста запатентовано всього в двох країнах, а найбільший і найбагатший ринок — США — не закрите для нього ніякими патентами. Рейнолдс поспішив зарезервувати цей ринок за собою.

У 1943 році він сам запатентував кулькову ручку в США і налагодив її масове виробництво. Як Рейнолдс і припускав, успіх кулькової ручки був величезним. Тільки за один день в магазині Джімбела в Нью-Йорку було продано 10 тисяч штук. Забавно, що перші покупці залучалися гаслом про те, що нова ручка може писати під водою. Ця проста річ зробила Мілтона Рейнолдса мільйонером. Автор винаходу Біро спробував відстояти своє право на патент в американському суді, але програв.

А винахід ще не вичерпав на той час весь свій потенціал «творця мільйонерів»: в 1958 році француз Марсель Бік допрацював її і отримав найдешевшу у виробництві модель під назвою BIC, яка стала основою для створення «BIC Corporation», сьогодні контролює одну третину ринку продажів кулькових ручок в США.

Головний редактор

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!