День народження токарного верстата

У цей день Томас Бланчард запатентував токарний верстат.

Саме 6 вересня 1819 американський інженер Томас Бланчард отримав патент на свій новий винахід — токарний верстат.

Це був перший деревообробний профільний токарний верстат для контурної обробки виробів з дерева. Він дозволяв проводити деталі нестандартних форм і міг замінити працю 13 чоловік.

Крім того, раніше Бланчард запатентував і інші свої винаходи, полегшили працю робітників — машину, яка була здатна виготовляти 500 цвяхів в хвилину, а також верстати, механізованого створення дерев'яних нагелів і згинання дерева.

Кожен токар в світі сьогодні може сказати "спасибі" Томасу Бланчард за його винахід. Однак, токарні верстати існували і раніше, але вони були мало продуктивними і використовували незручний ножний привід або силу води.

Токарні верстати з ножним приводом з'явилися в XIV — XV століттях. Згодом, завдяки появі водяного колеса стало можливим підвищення продуктивності праці, що призвело до значних досягнень у виробництві того часу. Уже в XVII столітті з'явилися токарні верстати, в яких оброблюваний виріб приводився в рух не мускульною силою токаря, а за допомогою водяного колеса, але при цьому різець, як і раніше тримав в руці сам токар

На початку XVIII в. токарні верстати стали все частіше використовувати для обробки металів. Це викликало необхідність вирішення проблеми жорсткого кріплення різця і пересування його уздовж оброблюваної поверхні дерева. В результаті з'явилися верстати, схожі на сучасні, але вони все ще були малопродуктивними.

У XIХ столітті завдяки новим винаходам верстати стали випускати серійно.

У другій половині XIХ столітті були винайдені механізми, що забезпечують повну механізацію обробки деталей.

В даний час наука і техніка зробили крок далеко вперед, і для професіоналів, а також просто любителів майструвати своїми руками існує широкий спектр спеціальних інструментів і обладнання.

Головний редактор

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!