Створені прозорі сонячні панелі

Фізики представили технологію отримання дешевих прозорих сонячних батарей, ефективність роботи яких не нижче, ніж у непрозорих аналогів. Як повідомляють офіційні представники Університету ИТМО, дослідження по темі з'явилося на сторінках видання ACS Applied Materials & Interfaces.

В останні роки вчені працюють над створенням покриттів для вікон, які перетворюють скла в прозорі сонячні батареї. Це зручно, але у таких технологій є серйозний недолік — низький ККД. Однак автори нового дослідження вирішили проблему.

"У звичайних тонкоплівкових сонячних елементах є непрозорий металевий задній контакт, який дозволяє захоплювати більше світла. У прозорих панелях застосовується світлопропускаючий електрод, через який частина фотонів неминуче втрачається, викликаючи падіння ККД. Ми вирішили проблему, замінивши непрозорий електрод структурою з нанотрубок і фулеренів — кулястих об'єктів з атомів вуглецю. Нанотрубки і фулерени проводять електрику не гірше металів, але залишаються прозорими. З'ясувалося, що властивості нанотрубок і фулеренів можна поліпшити, просочивши їх іонними розчинами ", — говорить Павло Ворошилов, науковий співробітник Університету ИТМО.

Вчені довели, що наноструктури, оброблені іонної рідиною, підвищують ефективність прозорих сонячних елементів в п'ятдесят разів. Тобто, у таких прозорих сонячних батарей приблизно такий же ККД, як у звичайних непрозорих.

Джерело: kurs.com.ua

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!