Створена незвичайна плоска лінза

плоска лінза

Так звані об'єктиви риб'ячого ока (плоска лінза) є досить популярний і традиційний підхід до здійснення ширококутної зйомки в режимі 180 градусів і більше — оскільки основна частина такої лінзи виконана в форматі безлічі перетинаючих один з одним скляних панелей, вигнутих в практично правильну сферу. Однак така конструкція, при всій своїй уявній легкості, насправді є досить нелегкою і навіть дорогою у виготовленні, оскільки необхідно постійно працювати з вигинами скла. Саме тому команда фахівців з матеріального інжинірингу з Массачусетського Технічного Університету представили свій варіант такого об'єктива.

Зокрема, команда МТІ представила повністю пряму і рівну лінзу, яка, незважаючи на свій незвичайний фізичний формат, справді має можливість зйомки в 180 градусів при досить високій деталізації. Як пояснюють розробники даного практичного прототипу, основний фокус конструкції полягає у використанні так званих металінз — вкрай тонких матеріалів з мікроскопічними частинками, які працюють в унісон для того, щоб відповідним чином відбивати світло, що проходить через лінзу.

А той самий ефект риб'ячого ока і зйомки в 180 градусів досягається за рахунок використання вкрай тонкого — близько одного міліметра — скла, покритого спеціальними мікроскопічними структурами. Таким чином, світло що проходить через лінзу поширюється по всій внутрішній площі лінзи і може бути відображене в якості панорамного огляду — при цьому дослідники відзначають той важливий факт, що виготовлення такої лінзи в подальшій перспективі може бути помітно дешевше.

Поки що залишається чекати остаточного завершення розробки подібного об'єктива, оскільки він справді може запропонувати всім шанувальникам сучасної якісної фотографії щось дійсно чудове і цікаве в довгостроковій перспективі. Деякі сторонні експерти вже висловили припущення, що саме представлений проект від фахівців з МТІ може бути вкрай корисний для виготовлення ще більш багатофункціональних і незвичайних варіантів об'єктивів риб'ячого ока.

Джерело:

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!