Новий пристрій виробляє водень і електрику

вчені хіміки

Американські хіміки розробили пристрій, здатний одночасно виробляти паливо і електроенергію. Нова система генерує водневе паливо максимально екологічним і дешевим способом, використовуючи для цього сонячну енергію. Вчені сподіваються, що їх розробка зробить водневі автомобілі доступнішими. Результати дослідження були представлені в журналі Energy Storage Materials.

Традиційні водневі паливні елементи і іоністори володіють двома електродами — позитивним і негативним. Однак вчені з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі (UCLA) створили систему, яка використовує третій електрод. Він одночасно виконує роль іоністора для зберігання енергії і приладу для проведення електролізу води, який розкладає воду на кисень і водень.

Всі три електроди під’єднанні до єдиної фотоелементу, який забезпечує систему енергією. Як зазначає Science Daily, отриману від сонця електрику можна в результаті зберігати двома способами: електрохімічним методом в іоністорі або хімічним методом у формі водню.

Керівник дослідження, професор хімії, біохімії, матеріалознавства та інженерії UCLA Річард Канер вважає відкриття революційним: «З'єднання іоністора і технології електролізу води в одному пристрої можна порівняти зі створенням першого смартфона, в якому одночасно було вбудовано веб-браузер, камера і функція дзвінка».

Два головних переваги розробки — це дешевизна і екологічність, вважають американські хіміки. Розроблений вченими прилад виробляє водень, використовуючи нікель, залізо і кобальт. Традиційні системи вироблення водневого палива частіше застосовують більш дорогі і рідкісні метали, наприклад, платину. «Наша технологія дозволить радикально знизити вартість водневих автомобілів», — впевнений Канер.

Крім того, 95% існуючих систем одержання водню використовують викопне паливо, яке виробляє велику кількість викидів CO2. Нова технологія не використовує викопне паливо і не забруднює повітря.

Вчені вважають, що технологія може бути корисна жителям сільської місцевості або військовим, так як вона дозволяє одночасно виробляти електроенергію і паливо. Також система підійде для енергомереж в великих містах, які накопичують надлишки електроенергії. «Якщо перетворити електрику в водень, то його можна зберігати безстроково», — зазначив Канер. Джерело