Корисна утилізація радіоактивних відходів

утілізація радіоактивних відходів

У пошуках способів утилізації радіоактивних відходів атомних електростанцій вчені Брістольського університету займаються розробкою незвичайного проекту: вони хочуть перетворити їх в алмази, які можна буде використовувати в якості надійних батарей з тривалим терміном служби.

Згідно з інформацією видання Популярна Механіка, створювані таким чином алмазні батареї можуть працювати стабільно, випромінюючи слабкий електричний струм протягом дуже тривалого періоду часу, що може зробити їх проривним інноваційним рішенням проблеми живлення медичних пристроїв або наукового обладнання, розміщеного в небезпечних середовищах.

Більшість атомних електростанцій Великобританії будуть виведені з експлуатації в найближчі 15 років, говориться в прес-релізі Брістольського університету. Фізик Том Скотт бачить в цьому можливість побудувати на місці АЕС заводи з виробництва алмазних батарей, які могли б приймати і переробляти радіоактивні ізотопи вуглецю -14.

«Це могло б значно знизити радіоактивність матеріалу, що залишився, зробивши його безпечним і спростивши поводження з ним», — йдеться в прес-релізі.

Згідно ПМ, алмазні батареї можуть забезпечувати споживачів струмом за часом в тисячі разів довше, ніж звичайні акумулятори.

«Протягом останніх кількох років ми займаємося розробкою датчиків з наднизьким енергоспоживанням, які отримують енергію від радіоактивного розпаду, — сказав Том Скотт. — Цей проект зараз знаходиться на досить просунутій стадії, і ми вже змогли протестувати датчики з алмазними батареями, які розміщувалися в таких місцях, як жерло вулкана!»

Джерело:

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!