Унікальний проект «гірського села» у Китаї

гірське село

Місто Нанкін у Східному Китаї завжди славилось своїми незвичайними архітектурними об’єктами і прямо зараз завершує будівництво чергового з них. Комплекс Zendai Himalayas Center спроектований в студії MAD Architects і повинен відкритися в 2020-му. Це не будинок і навіть не міський район, а спроба перенести в населений пункт естетику і домінанту гірських вершин.

Проект неофіційно називають «гірським селом», тому що вся композиція імітує ущелину серед високих скелястих піків. Хмарочоси отримали спеціальну покрівлю і жалюзі, які асоціюються зі сніговими шапками на вершинах гір. Звідти, з 30-40-поверхової височини вниз «стікають» струмки з декоративних елементів. Всі будівлі різні, як і скелі в дикій природі, а внизу розташувалися основні об’єкти інфраструктури – те саме «село».

Площа комплексу становить 560 тис. кв. м., тут розмістилися житлові, офісні та торгівельні будівлі, але тут немає великих зелених зон. Насадження, невеликі сквери, алеї і парки, з’являться пізніше, одночасно з прокладанням та запуском рукотворних водоспадів. Ставка зроблена на контраст, протиставлення величі і холодної чарівності сталевих гігантів навколо м’якого, теплого і привітного куточка біля їх підніжжя.

Завданням архітекторів було відтворення духу й атмосфери гірського поселення на рівнині, серед великого і галасливого міста. Люди будуть отримувати натхнення від перебування в хмарочосах, на висоті і серед сучасного ділового простору. А потім, в перервах, відпочивати в зеленій зоні релаксації внизу.
Джерело

 Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order