Система, що здатна розтопить лід І сніг на дорогах

сітка на дорозі що тане сніг

Ізраїльська компанія SAN Hitech розробила систему опалення доріг, яка здатна розтопити лід або сніг всього за 15 хвилин. Як стверджують винахідники, в перспективі новинка зможе замінити різні протизаморожувальні матеріали, такі як сіль і етиленгліколь, що застосовуються зараз для очищення дорожнього покриття.

Інженери з Ізраїлю сконструювали сітку з металевих стрічок, яку можна вбудувати в асфальт або бетон. Смуги шириною 25 міліметрів мають відмінну електропровідністю. При нагріванні вони виробляють достатню кількість тепла, необхідного для танення льоду і снігу. Сітка вбудовується на етапі будівництва дороги і розміщується під поверхнею асфальту або бетону. На вже існуючих покриттях для неї прорізаються пази.

Крім сітки система обігріву також оснащена рядом датчиків, які відстежують температурні зміни. Поєднуючи результати спостережень з даними, отриманими з гідрометеорологічних центрів, система визначає енергопотужність, необхідну для підігріву дорожнього покриття, і активує роботу сітки.

Як заявляють фахівці компанії SAN Hitech, інноваційна система підігріву дороги може бути використана на невеликих ділянках вулиць, тротуарах та стоянках. Сітка з металевих стрічок здатна функціонувати при температурі аж до — 50°С, як наприклад в Канаді, де система проходить випробування. Надалі вчені планують доопрацювати цю технологію для використання на трасах і магістралях.

Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order