Система «зберігання електроенергії в камені»

здерігання енергії в камені

На півночі Німеччини в місті Гамбург компанія Siemens Gamesa добудувала і ввела в експлуатацію систему "зберігання електроенергії в камені" ETES (electric thermal energy storage).

Пілотна установка ETES в Гамбурзі, Німеччина, розмістилася на місці виведеної з експлуатації традиційної електростанції, перетворює електричну енергію в гаряче повітря, використовуючи резистивний нагрівач і повітродувку, щоб нагріти близько 1000 тонн вулканічної породи до 750° C. Надалі, в періоди високого попиту на електроенергію, накопичена теплова енергія перетворюється назад в електрику за допомогою парової турбіни. Завдяки ефективній ізоляції тепло може зберігатися протягом тижня або довше. Siemens Gamesa заявляє, що експериментальна установка може зберігати до 130 МВт. год протягом тижня. Ця електроенергія буде продаватися на ринку місцевою комунальною компанією Hamburg Energie.

За допомогою експериментальної установки теплове акумулювання електроенергії буде ретельно протестовано. «На наступному етапі Siemens Gamesa планує використовувати свою технологію зберігання енергії в комерційних проектах і збільшити ємність і потужність сховища. Мета полягає в тому, щоб зберігати енергію в діапазоні кількох гігават-годин в найближчому майбутньому», — йдеться в заяві компанії.

В системі використовується 80% готових компонентів і існуючих потужностей з виробництва і передачі електроенергії, що належать виведеним з експлуатації традиційним електростанціям, що дозволяє тримати витрати на дуже низькому рівні.

У прес-релізі наголошується, що представлена ​​«технологія знижує витрати на великі сховища енергії до частки від звичайного для накопичувачів на основі акумуляторних батарей рівня».

 «Ми дійсно хочемо вирішити проблему мінливості ВДЕ (сонце, вітер). Це наша мета. Це те, над чим ми працюємо», — каже головний технолог Siemens Gamesa Renewable Energy (SGRE) Antonio de la Torre. «Ми хочемо великі, великі коефіцієнти використання встановленої потужності, близькі до тих, що видають газові або атомні електростанції». Новий тип масштабних накопичувачів енергії розглядається як інструмент вирішення цього завдання.

Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order