Твердотільний літієвий акумулятор від Samsung

твердотільні акумулятори

Нова твердотільна літієва батарея Samsung отримала енергоємність 900 Вт. год/л.

Вчені Інституту передових технологій (SAIT) і Науково-дослідний інститут Samsung (SRJ) оприлюднили дослідження, присвячене твердотільному акумулятора наступного покоління. Нова літій-металева батарея з твердим електролітом володіє набагато більшою енергетичною щільністю, ніж традиційні літій-іонні пристрої, що може стати проривом у створенні надефективних елементів живлення для зарядки всіх сучасних девайсів.

Розробка інженерів Samsung відсуває рідкі електроліти на другий план, значно підвищуючи безпеку батарей. Раніше літій-металеві батареї були схильні до хімічної деградації через утворення дендритів на анодах. В Samsung впевнені, що їм вдалося вирішити проблему за рахунок нанесення на анод нанокомпозитного покриття з срібла і вуглецю (Ag-C), що стримує ріст дендритів.

Для запобігання деградації анодів в нових елементах живлення виявилося достатньо 5-мікрометрового срібно-вуглецевого шару. Це дозволило збільшити питому енергоємність акумулятора до 900 Вт. год/л і зменшити його обсяг на 50% в порівнянні з традиційними літій-іонними аналогами. Дійсно, для впровадження розробки в життя буде потрібен певний час, але мова йде про один з лідерів виробництва побутової електроніки і акумуляторів, а не навчальної лабораторії, розробки якої, як правило, не реалізовуються довгі роки.

У південнокорейській компанії вважають, що її нові батареї благотворно позначяться на розвитку електротранспорту, а інноваційна технологія швидкими темпами займе свою нішу на світовому ринку акумуляторів. Розроблений командою Samsung прототип осередку яка відслужила вже більше 1000 циклів перезарядки дозволить електромобілям збільшити запас ходу до 800 км, залишаючи об'єм батареї колишнім.

«В результаті дослідження ми отримаємо базову технологію для виробництва більш безпечних і високопродуктивних батарей майбутнього, — вважає Доньмін Їм, керівник проекту і завідувач Лабораторією новітніх акумуляторних технологій Інституту SAIT. — Надалі ми плануємо продовжити розробку і удосконалення матеріалів для повністю твердотільних накопичувачів енергії, щоб вивести технологію виробництва акумуляторів для електромобілів на новий рівень».

джерело: 

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!