Сонячні панелі для електрокарів

патент Форда

Сайт MachEClub поділився інформацією про нову патентну заявку Ford, зареєстровану в патентному бюро США. У пояснювальній записці описується пристрій, який дозволить заряджати батареї електрокарів сонячною енергією.

Судячи з ескізів, інженери Ford розробили автомобільний тент з гнучких органічних сонячних панелей. Спеціальний бокс з декількома пневмокамерами, в яких знаходяться сонячні батареї, встановлені на даху автомобіля. У розгорнутому стані тент практично повністю накриває автомобіль, збільшуючи площу сонячної батареї. Для кращого облягання кузова панелі планують частково виготовляти з полімеру з ефектом пам'яті.

Сонячна енергія для підзарядки батареї використовується в Hyundai Sonata Hybrid. Дах гібрида виготовлений ​​з сонячних панелей. За умови зарядки по 6 годин на день покрівельна система Solar Roof може збільшити пробіг автомобіля на електротязі на 1300 км на рік.

У голландського «сонячного» ліфтбека Lightyear One сонячними батареями покритий дах, капот і двері багажного відділення. Загальна площа батареї — 5 кв. метрів. В ідеальних умовах від сонячних панелей Lightyear One заряджається за 1 годину на 12 км шляху. Заявлений запас ходу Lightyear One в випробувальному циклі WLTP — 725 км, а при температурі -10 ° С він повинен проїжджати близько 400 км. За словами розробників, в сонячних регіонах ліфтбек зможе пересуватися виключно на сонячній енергії.

Джерело: 

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!