Самовідновлювальне антикорозійне покриття

покриття металу

Складно повірити, що навіть самі крихітні тріщини в металі одного разу можуть призводити до руйнування цілих конструкцій. Однак далеко за прикладами ходити не потрібно — падаючі мости, прориваючи трубопроводи та багато інших катастрофічних наслідків нерідко є дією корозії, що утворилася в крихітних тріщинках, подряпинах і вм'ятинах, які дуже складно виявити.

Найбільш поширеним методом боротьби з корозією є нанесення захисних покриттів, ізолюючих поверхню металу від руйнівного впливу навколишнього середовища. Проблема в тому, що з порушенням цього покриття втрачається його ефективність.

Група вчених з Північно-Західного університету під керівництвом Цзясин Хуанга розробила покриття для металу, здатне при пошкодженні самовідновлюватися за лічені секунди, запобігаючи перетворення цих ледь помітних дефектів в локальну корозію, яка в свою чергу може привести до обвалення всієї конструкції.

Новий матеріал стійкий до екстремальних умов навколишнього середовища і його можна наносити навіть під водою.

«Локальна корозія дуже небезпечна. Її складно передбачити, запобігти і виявити, але вона здатна привести до катастрофічних наслідків», — каже Цзясин Хуанг.

За словами розробників, їх запатентоване покриття володіє оптимальними властивостями плинності і можливостями самовідновлення. В ході експериментів дослідники продемонстрували, що покритий цією речовиною метал 200 раз відновлював свою структуру після повторюваних пошкоджень і не піддався корозії в розчині соляної кислоти.

Джерело: 

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!