Фізики навчилися управляти ядром атома

керування ядром атома

Вперше в історії фізики навчилися управляти ядром атома за допомогою електричного поля. Зробити це відкриття допомогла помилка під час експерименту, йдеться в дослідженні вчених з Університету штату Новий Південний Уельс, опублікованому в журналі Nature.

Дослідники проводили експерименти на різні прояви ядерного магнітного резонансу, який виникає в речовинах з ядрами з ненульовим магнітним моментом. Це означає, що електричний заряд в них «обертається» щодо їх ядра.

При впливі зовнішнього магнітного поля магнітні моменти його ядер переорієнтуються, а речовина буде резонансно поглинати або випромінювати електромагнітну енергію на певній частоті.

Ця технологія використовується в багатьох сучасних пристроях — з її допомогою можна проаналізувати гірську породу або проаналізувати стан органів і тканин в тілі людини.

В ході нової роботи дослідники провели ряд експериментів з ядерним магнітним резонансом на прикладі одного атома сурми — елемента, у ядра якого досить великий власний магнітний момент.

На самому початку експерименту антена, яка повинна була створювати магнітне поле і управляти обертанням атома, вибухнула. Однак навіть після того, як антена вийшла з ладу, вчені зафіксували резонансне випромінювання.

«Виявляється, що після пошкодження антена замість магнітного почала генерувати сильне електричне поле. Таким чином ми «перевідкрили» ядерний електричний резонанс. Наше відкриття означає, що зараз вчені отримали можливість створювати квантові комп'ютери на основі одиночних атомів, без додатка будь-якого магнітного поля» — Андреа Морелло, ведучий автор дослідження.

Джерело:

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!