Старі автопокришки захистять бетон від вогню

шини які відслужили свій термін

Бетон — повсюдно поширений будівельний матеріал. Він дешевий і міцний, але у нього є помітний недолік. Звичайний бетон витримує нагрівання до 200 градусів, після чого дає тріщини. Вогнетривкові марки можуть витримувати близько 1700 градусів, але це вимагає спеціальних змін складу.

Одним із прийомів, спрямованих на запобігання розтріскування бетону при нагріванні, — армування його поліпропіленовим фіброволокном, яке увійшло в побут у 70-80 роках минулого століття. Фіброволокно — це тонкі напівпрозорі нитки, довжиною близько 18-20 мм, рівномірно розподілені (розмішані) по всьому об'єму бетонної суміші. При сильному нагріванні фиброволокно плавиться, і в бетоні утворюється мережа дрібних пустот, через які з нього назовні може виходити водяна пара — головна причина розтріскування.

Традиційно, фіброволокно виробляється як всякий пластик — з нафтопродуктів. Але, як зараз з'ясовується, цей варіант — не єдино можливий.

Команда вчених з Університету Шеффілда (Великобританія) зуміла використати для тієї ж мети синтетичний текстиль з арматури автомобільних покришок, у яких закінчився термін експлуатації. Пропонована технологія включає в себе методики вилучення волокон з шин, їх розрізання на шматочки потрібної довжини і змішування з бетоном. В результаті виходить потрібна суміш, яка нічим не поступається традиційній.

Захист бетону від сильного нагріву має на увазі і захист його сталевого каркаса — інтенсивне випаровування вологи з бетону знижує її температуру, не допускаючи нагрівання вище тієї температури, при якій відбувається втрата міцності конструкції.

Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order