Нові технології та світовий досвід в цементній галузі

038 (1)

В Києві відбулася VIІІ Міжнародна конференція «UKRCEMFOR 2019: Цементна промисловість. Найкращі практики. Перспективи розвитку», організована Асоціацією «Укрцемент».

Відкриваючи Конференцію, Голова Асоціації Павло Качур навів цифрові показники галузі: «Це промисловість, яка дає більше 4500 робочих місць, і яка тільки за минулий рік сплатила понад 1 млрд. 200 млн. податків до бюджету. Це промисловість яка забезпечує середню заробітну плату на 25-30% більшу, ніж показники відповідного регіону і яка тільки за минулий рік інвестувала у свій розвиток і покращення якості продукції більше 1 млрд. 700 млн. гривень».

З вітальною промовою виступив Перший Віце-прем’єр-міністр України Степан Кубів зазначивши, що за останні 3 роки в Україні побудовано 6800 км доріг. «Ми заклали 55,1 млрд. гривень бюджету цього року на будівництво доріг і маємо наміри запровадити страхування як нового елементу якості супроводу їхнього будівництва», — зазначив урядовець.

Еру бетонних доріг анонсував на Конференції Міністр інфраструктури України Володимир Омелян: «Перші десятки кілометрів бетонних доріг будуть укладені саме в 2019 році. І я хочу, щоб через 3 роки вже тисячі кілометрів автошляхів будувалися з бетону». За словами очільника Міністерства, Укравтодор має бачення, як можна з бетону будувати сільські та місцеві дороги, експлуатація яких буде набагато тривалішою, ніж експлуатація доріг з асфальтним покриттям.

Дводенна Конференція зібрала в НСК «Олімпійський» більше 300 учасників з 15 країн світу. Про світові тенденції цементної індустрії, виклики та роль цементної галузі в економіці Європи доповідали європейські та світові експерти: Бельгії, Великої Британії, Австрії та ін. Серед вітчизняних експертів на Конференції виступили в.о. керівника Державного агентства «Укравтодор» Славомір Новак, Голова «Держенергоефективності» Сергій Савчук, директор з економіки та фінансів «ПАТ Укрзалізниця» Андрій Рязанцев, перший заступник міністра інфраструктури України (2014-2016рр.) Володимир Шульмейстер, Віце-президент Всеукраїнської дорожньої Асоціації Вадим Олійник та ін.

Серед головних тем конференції обговорювали сучасний стан та тенденції розвитку цементної промисловості,  енергоефективніcть та екологію, тенденції будівництва в Україні, альтернативне паливо, сусідні ринки, цементобетонні дороги, якість бетону, сучасну архітектуру та міський простір та ін.

Родзинкою програми стала презентація «королеви бетону», архітекторки, засновниці студії «Solmaz Primavera» Сольмаз Фуляді. Дизайнерка іранського походження – переможниця багатьох світових професійних конкурсів завдяки своїм виробам з бетону. В її руках холодна суміш перетворюється на меблі, декор, аксесуари різних кольорів та поєднань.

UKRCEMFOR є найбільшою галузевою подією України, яка відбувається раз на 2 роки. Цього року захід, який вже став головною комунікаційною платформою для представників ринку, відбувався вже увосьме.