NASA відправить на Марс вертоліт

Mars Helicopter

В листах, що надходять в редакцію журналу певна категорія людей цікавиться проблемами освоєння космосу і найближчих до Землі планет, тому ми час від часу в новинах розміщуємо інформацію про нові технології цієї сфери. Як національне космічне агентство з астронавтики США (NASA) готує  відправити на Марс вертоліт, розповідаємо далі.

У 2020 році NASA планує відправити на Марс новий ровер (про нього вже дещо відомо: наприклад, він отримає 23 камери з покращеною роздільною здатністю і передачею кольору). Однак, виявляється, космічне агентство США не обмежиться новим марсоходом — воно також планує відправити для вивчення Червоної планети невеликий вертоліт. За допомогою міні-вертольота NASA хоче дізнатися, як буде вести себе літальний засіб на Марсі, чи зможе він взагалі літати, з урахуванням того, що атмосфера Червоної планети в 100 разів менш щільна, ніж на Землі.

Вертоліт (він отримав назву Mars Helicopter) розробляється Лабораторією реактивного руху NASA вже протягом останніх чотирьох років. Однак досі агентство не могло визначити, чи варто відправляти апарат на Марс, наскільки цей проект реалізовуваний і вистачить на нього коштів. Зараз, мабуть, NASA вирішило, що проект можна втілити в реальність.

Якщо Mars Helicopter буде справно працювати на Червоній планеті, тоді ми, ймовірно, отримаємо цікаві, рідкісні кадри — побачимо поверхню Марса з висоти пташиного польоту, крім того, можливо, вдасться отримати знімки вкрай важкодоступних місць. Апарат, як очікується, отримає дві камери.

У NASA ретельно розраховують вагу і конструкцію коптера, щоб він зміг працювати в атмосфері Марса. Фахівці відзначають що на Землі рекорд висоти для вертольота становить близько 12 200 метрів, а враховуючи низьку щільність марсіанської атмосфери (вона становить лише 1% від атмосфери Землі), коли апарат буде на поверхні Марса, для нього це вже буде еквівалентно знаходженню на висоті біля 30 км на нашій планеті. З повідомлення, фахівців коптер оснащено лопатями, які будуть обертатися зі швидкістю три тисячі обертів на хвилину — це перевищує швидкість обертання лопатей вертольотів на Землі приблизно в десять разів. Вага коптера становить 1,8 кілограма.

Відзначається, що марсохід, опинившись на поверхні планети, розмістить вертоліт в найбільш підходящому місці і від’їде на безпечну відстань, з якої при цьому буде передавати команди. З урахуванням того, наскільки далеко Земля знаходиться від Марса, фахівці не зможуть керувати коптером в реальному часі — вони зможуть лише подати команду, щоб апарат відправився в автономний політ. Спочатку, як планується, Mars Helicopter здійснить вертикальний зліт на висоту 3 метри і затримається на ній приблизно на 30 секунд. Потім, якщо все пройде успішно, тривалість і висота польотів будуть поступово збільшуватися — аж до півтори хвилини і декількох сотень метрів, кажуть в NASA. Загалом, згідно планів агентства, за 30-денний період апарат повинен буде виконати до п’яти польотів.

Місія «Марс-2020» — з новим марсоходом і міні-вертольотом — буде запущена з космодрому на мисі Канаверал у Флориді, США, в липні 2020 року за допомогою ракети-носія Atlas V. Поверхні Червоної планети місія повинна буде досягти в лютому 2021 року. Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".laughПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order