Японці винайшли тихий і екологічно чистий спосіб демонтажу будівель зсередини

демонтаж висотного будинку

Швидке зростання міст часто означає, що деякі будівлі слід зруйнувати, щоб звільнити місце для нових структур. Типовими методами руйнування, що застосовуються будівельниками, завжди були знесення будівлі за допомогою важкої спецтехніки, типу гідромолота, екскаватора та підйомного крана, або контрольований вибух, повністю одномоментно знищує будинок.

І хоча ці методи добре служили людству багато років, в наш час вони іноді не можуть застосовуватися. Адже сучасні міста щільно забудовані, а будівлі, які потрібно зносити, іноді мають висоту більше 100 м. Їх знесення традиційним способом часто може призвести до важких аварій. До того ж сьогодні у світі з’явилася чітка тенденція при руйнуванні не знищувати будівельні матеріали, а пускати їх у повторне використання.

Саме тому японська будівельна компанія «Taisei Corporation» з Токіо розробила незвичайну технологію знесення висотних будівель, при якій руйнування будівлі відбувається вкрай щадним і як би «внутрішнім» способом.

Цей метод, що отримав назву Tecorep, виглядає дуже незвично – дивлячись на руйновану будівлю, ви просто помічаєте, що вона як би сама по собі опускається вниз, втрачаючи поверх за поверхом.

Відбувається це так: Спочатку в хмарочос на верхній поверх доставляється компактна спецтехніка і спеціальні металоконструкції. Ці металеві стрижні» встановлюються всередині будівлі, відтепер граючи роль несучих опор і гігантських домкратів. Після цього спецтехніка починає видаляти всі несучі стіни та підлогу, руйнуючи таким чином пласт за пластом.

А сама будівля «з’їжджає» вниз по металевих лісах, кожен раз зменшуючись на один верхній поверх. При цьому всі демонтажні роботи проводяться під дахом всередині будівлі, а сам дах і підлога видаляються в останню чергу

Цей спосіб демонтажу є досить тихим і екологічно чистим порівняно з традиційними способами. Так як всі роботи проводяться в замкнутому просторі, він на 23 децибела тихіший і на 90% чистіший для оточуючих районів. Крім цього, для нього не потрібне використання кранів і важкої спецтехніки, яка, як відомо, сильно забруднює довкілля шкідливими викидами. Та й будівельні матеріали можна демонтувати щадним способом, пустивши їх у подальшому на повторне використання.

Такий інноваційний спосіб проведення демонтажу висотних будинків дуже ефективний у великих містах, в яких будівлі знаходяться близько один до одного, і проведення контрольованого вибуху або повномасштабного знесення стає дуже небезпечним.

Єдиним його недоліком є швидкість. Однак, враховуючи всі інші позитивні характеристики методу, сьогодні експерти пропонують використовувати його хоча б на всіх будівлях висотою вище 100 метрів.

Компанія «Taisei Corporation» вже не раз випробувала цю методику на території Японії і в Арабських Еміратах, показавши її результативність, ефективність і безпеку.

В Японії всі будівлі вищі 3-х поверхів, яким «стукнуло» 30-40 років, за державною програмою безпеки мають бути знесені, бо на сьогоднішній день вони не відповідають технічним нормам і стандартам, а також представляють загрозу для населення.

Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order