Інвестиції європейських країн в розвиток штучного інтелекту

інвестиції в ШІ

Уряд Франції оголосив нову стратегію розвитку штучного інтелекту (Ш І), в рамках якої ця сфера отримає додаткові 1,5 млрд. євро інвестицій. Про це президент Емманюель Макрон розповів в інтерв'ю Wired.

Франція створить союз з країн ЄС, які планують розвивати сферу штучного інтелекту і надпотужних комп'ютерів. Макрон заявив, що Європа повинна стати світовим лідером в гонці на створення Ш І, обігнавши США і Китай. При цьому Естонія, яка є лідером з використання IT-технологій в Європі, поки в цей союз не входить.

На сьогоднішній день подробиць роботи альянсу немає. Невідомо, в які компанії будуть вкладати інвестори, до якого року розраховане це об'єднання, як будуть використовуватися отримані технології.

Раніше Макрон виступав на конференції з проблем Ш І, де заявив, що цей механізм повинен бути неупереджений і абсолютно прозорий. Крім цього, європейський союз в сфері розвитку Ш І буде створюватися не заради фінансової вигоди або підтримки політичної системи — для чого працюють американські або китайські інженери, а для поліпшення життя людей, додав Макрон.

Крім штучного інтелекту, інвестиційний союз буде розвивати такі сфери, як безпілотний транспорт, інноваційна медицина, Big Data та інші.

На початку січня стало відомо, що Франція і Великобританія почнуть разом вивчати можливості застосування Ш І. Планувалося, що першим великим заходом в рамках нової політики співпраці європейських розробників Ш І буде представницька конференція з комп'ютерної безпеки і штучного інтелекту в Королівському коледжі Лондона. Партнером британського університету у Франції стане Національний центр наукових досліджень. Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".laughПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order