Винахід першого мобільного телефону

мобтелефон Куприяновича

Перший у світі мобільний телефон, винайдений радянським інженером.

Вважається, що перший мобільний телефон був зроблений в 1973 році Мартіном Купером, інженером-розробником «Мотороли». Але розробка мобільних засобів зв'язку йшла в усьому світі з кінця 30-х років, і СРСР був одним з піонерів в цій області.

У 1957 році радянський радіоінженер Леонід Іванович Купріянович продемонстрував працюючий прототип автоматичного мобільного телефону ЛК-1.

Перша мобілка важила 3 ​​кг і мала радіус дії 20-30 км, а батареї вистачало на добу роботи. Телефон Купріяновича, як і сучасні, зв'язувався з ГТС через базову станцію (АТР). Через рік винахідник удосконалив апарат і знизив його вагу до 500 грам, а розмір — до листа формату А5 (зарубіжні мобільні телефони досягнуть такого ваги і розміру тільки на початку 1980-х).

А через три роки телефон Купріяновича настільки зменшився, що містився на долоні і важив всього 70 грам! Тепер, коли ви тримаєте в руках свій телефон, згадайте про радянську мобілку Купріяновича.

Джерело 

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order