Новаторська графенова батарея з 15-секундною зарядкою

графен+літій

Естонський Skeleton Technologies і німецький Університет Карлсруе об'єдналися, щоб завершити розробку того, що вони називають SuperBattery для електромобілів — "новаторської графеновой батареї з 15-секундним часом зарядки".

Це гібридна упаковка, в якій розміщені звичайні літій-іонні елементи і ультраконденсаторні елементи з графену, працюючи в тандемі, кожна частина виконує свої функції.

Простіше кажучи, літієві батареї мають високу щільність енергії, тобто вони накопичують багато енергії, але вони, як правило, мають досить низьку питому потужність, тобто вони заряджаються і розряджаються порівняно повільно. Ось чому зарядка електромобілів займає стільки багато часу.

Суперконденсатори, або ультраконденсатори, зберігають заряд статично, а не в хімічній формі, тому вони мають високу питому потужність, зарядка і розрядка проходить з великою швидкостю, мають сотні тисяч циклів без погіршення характеристик. Зворотний бік полягає в тому, що їх щільність енергії не можна порівняти з літієвими батареями; щоб утримувати однакову кількість енергії, потрібен акумулятор у багато разів більших розмірів, ніж аналогічний пакет літію.

Рішення полягає в створенні гібридної енергетичної системи з сумішшю літію і графенових суперконденсаторів. Літій забезпечує довготривале зберігання з високою щільністю, тоді як конденсатори забезпечують високу питому потужність, здатність працювати в дуже широкому діапазоні температур і надшвидку зарядку не тільки на зарядній станції, але і коли мова йде про збір енергії за допомогою рекуперативного гальмування.

За висновком розробників, одніє гібридної (графен-літій) батареї для електрокара не вистачить. Тому мова може йти про з'єднання в одному автомобілі літієвих і графенових батарей, які отримали назву SuperBattery. При цьому, літійіонні елементи теж показують досить хороші результати. Нова розробка дає цікаву перспективу прогресу в цій області шляхом поєднання традиційних та інноваційних технологій.

Джерело:

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!