Історія винаходу тюбика для зубної пасти

винахид тюбику

22 травня 1892 рік — винайдений тюбик для зубної пасти.

22 травня 1892 року дантист з Нью-Лондона (США, штат Коннектикут) доктор Вашингтон Шеффілд справив перший в історії тюбик для зубної пасти. Тоді він і подумати не міг, що винайшов один з найактуальніших предметів людського буття.

До кінця XIX століття зуби чистили зубним порошком. Продавали його в невеликих паперових пакетиках, що було дуже непрактично і незручно. У 1873 році нью-йоркський аптекар Колгейт додумався випускати «розріджений» порошок-пасту, яку став упаковувати в скляні баночки, що виявилося ще гірше пакетиків.

Дантист Шеффілд, професія якого безпосередньо була пов'язана з винаходом Колгейта, вирішив зробити користування новою зубною пастою зручнішим. Він почув про одного американського художника, який ще в 1840-х роках зберігав свої фарби в олов'яних трубочках. Вашингтон подумав, що подібні трубочки після невеликої модернізації можна використовувати і для зберігання зубної пасти. Ідея так захопила доктора, що він серйозно зайнявся випуском туб із зубною пастою.

Однак Шеффілд не був бізнесменом і не здогадався вчасно запатентувати свій винахід. Через рік після того, як стоматолог запустив випуск тюбиків, про новинку дізнався все той же аптекар Колгейт. Він швидко перейняв практику упаковки в туби всіляких мазей і кремів, а також став володарем прав на цей винахід.

У 1896 році містер Колгейт почав проводити зубні пасти в тюбиках за власною технологією, завдяки чому і тюбик, і паста отримали загальне визнання в Америці і Європі. З тих пір популярність зубної пасти зросла, з'явилося більше 20 видів різних паст. Поступово олово, з якого робилися перші туби, замінили на алюміній, а пізніше і на пластик. Однак за формою тюбик залишився вірний своїм американським предкам.

Головний редактор

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!