«Розумний дім» з багатьма функціями

Great-Gulf-smart-house

Канадські інженери компанії Great Gulf побудували будівлю яке здатне контролювати витрату енергії, підтримувати комфортний клімат, стежити за споживанням води та робити багато іншого. За весь смарт-функціонал будинку відповідає інтегрована автоматична система Somfy Tahoma, яка може керувати кліматичними пристроями, освітленням і термостатами, встановленими в житлових кімнатах. Цим можливості системи не обмежуються — вона може керувати всіма вікнами та жалюзі.

Так, наприклад, в разі занадто високої вологості в будинку, Somfy Tahoma відкриває мансардні вікна і відкриває кілька вікон на першому поверсі. А якщо погода на вулиці дуже спекотна, система закриває всі вікна і включає систему кондиціонування. При інтенсивному сонячному випромінюванні вона закриває віконні жалюзі.

На всіх трьох рівнях еко-будівлі встановлені термостати, які постійно контролюють температуру і вологість повітря і обмінюються даними з системою управління, програма якої визначає оптимальні умови для забезпечення заданих параметрів. Хай-тек житла, що здатне економити електрику, забезпечується за рахунок поновлюваних джерел енергії і може збирати дощову воду. Самостійно прибратися, збігати в магазин за покупками або наварити борщ розумний будинок поки, на жаль, не може. Але, можливо, канадські розробники попрацюють над його IQ і такий функціонал забезпечать в майбутньому.

«Активний» будинок, не дивлячись безліч технологічною «начинки», був побудований всього за один тиждень. Так швидко звести будівлю фахівці змогли завдяки застосуванню модульних конструкцій і сучасних методів будівництва.
Джерело 

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order