Купольний енергоефективний будинок

купольна домівка

Ужгородський умілець самостійно побудував унікальний, купольний енергоефективний будинок.

Унікальний купольний енергоефективний будинок ужгородський умілець Валерій Самойлов побудував самостійно. Його особливість — економія енергії, яку забезпечують сферична форма приміщення, а також скорочена площа несучих конструкцій і відсутність перегородок.

В якості ізоляційних матеріалів Валерій використовував целюлозний утеплювач, а підлога підігрівається від печі на дровах, так що в зимовий час в будинку досить тепло.

Зовні екобудинок здається невеликим, проте всередині досить місця для комфортного проживання цілої родини, в ньому світло і затишно. Будинок складається з однієї просторої кімнати на першому поверсі і невеликого приміщення на верхньому ярусі.

Основою купольного будинку служить дерев'яний каркас, деталі якого скріплюються між собою спеціальною металевою арматурою, а його незвичайна форма дозволяє дуже довго зберігати тепле повітря з температурою близько 26° С.

Цей будинок-купол Валерій побудував своїми руками, житло відрізняється від звичайних не тільки своїм зовнішнім виглядом, але і змістом, оскільки дозволяє істотно економити. На створення сферичного споруди його надихнув архітектор з США. Спеціальної освіти і технічних посібників для реалізації подібних проектів Валерій не мав, так що за допомогою доводилося звертатися к «знавцям» зеленого будівництва в інтернет.

Будівельні роботи зайняли приблизно 3 роки, а вартість споруди склала близько $7 000, ще близько $12 000 знадобилося на внутрішнє наповнення будинку.

Купольний будинок Валерія єдиний в Ужгороді. На початку сусідів дивувала незвичайна споруда, тепер же вони звикли. Економний будинок все більше подобається мешканцям Прикарпаття, тепер Валерій створює такі на замовлення.

джерело 

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order