Створена нічна сонячна батарея

нічна сонячна панель

Раніше вже повідомлялося про створення девайсів, здатних генерувати енергію «з нічної темряви». Вони були засновані, наприклад, на радіаційному охолодженні або люмінесценції, але мали загальним недоліком — дуже малою продуктивністю, яка обчислюється одиницями ват на квадратний метр.

За словами вчених на чолі з Джеремі Мандея, професора кафедри електротехніки та обчислювальної техніки з Каліфорнійського університету в Девісі, ними розроблена спеціальна фотоелектрична панель, здатна генерувати до 50 Вт на квадратний метр вночі в ідеальних умовах — це приблизно чверть того, що звичайна сонячна панель здатна виробляти в денний час.

Наукова стаття учених опублікована в журналі ACS Photonics і в даний час вони намагаються поліпшити вихідну потужність і ефективність пристрою.

У своїй роботі дослідники пояснюють, що суть запропонованого ними процесу схожа на роботу звичайного сонячного елемента, але відбувається в зворотному порядку. Гарячий в порівнянні з навколишнім середовищем об'єкт виділяє тепло у вигляді інфрачервоного випромінювання, в той час як звичайний сонячний елемент прохолодніше в порівнянні з сонцем, тому він поглинає світло.

«Простір дійсно дуже холодний, тому, якщо є теплий об'єкт і він спрямований в небо, він буде випромінювати тепло в його сторону. Люди використовують це явище для нічного охолодження протягом сотень років», — каже Мандей.

Існують пристрій, який називається терморадиаційним елементом, який генерує енергію, випромінюючи тепло в навколишнє середовище. Він використовується для уловлювання відпрацьованого тепла від двигунів, але вчені вирішили провести експеримент, помістивши його в тепле місце і направивши в небо.

«Звичайний сонячний елемент генерує енергію, поглинаючи сонячне світло, що викликає в ньому появу напруги і протікання струму. У наших нових пристроях замість цього випромінюється світло, а струм і напруга йдуть в протилежному напрямку, але ви все одно виробляєте енергію, — пояснює Мандей. — Вам доводиться використовувати різні матеріали, але фізика — та ж».

При цьому, така «анти-сонячна панель» буде працювати і вдень, якщо захистити її від попадання прямого сонячного світла, або розгорнути в бік від Сонця. Вчені переконані, що завдяки здатності нових фотоелементів працюючи цілодобово, вони можуть забезпечувати баланс в роботі енергосистем на поновлюваних джерелах.

Джерело:

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!