Біопаливо для пасажирських літаків

біопаливо

Минулої неділі відбувся не зовсім звичайний рейс австралійської авіакомпанії Qantas – QF96 з Лос-Анжелеса в Мельбурн, що тривав 15 годин. Справа в тому, що лайнер, який його виконав – Boeing 787-9 Dreamliner, був заправлений паливом, що складається на 90 % з гасу і на 10 % з біопалива.

Воно було виготовлено з нехарчових гірчичних зерен Brassica Carinata. Його використання, на думку експертів, знизить викиди СО2 більш ніж на 80 % у порівнянні зі звичайним паливом. Сюди ж варто додати, що на 7 % скорочується кількість використовуваного авіаційного гасу.

Представники канадської компанії Agrisoma Bioscinces, яка розробила біопаливо, стверджують, що сировину для нього можна вирощувати на землях, непридатних для інших культур, або на полях у перерві між посівами цих культур. Це покращить якість ґрунту і зменшить ерозію — і одночасно дасть фермерам можливість для додаткового заробітку.

Один гектар, засіяний насінням Carinata, може давати до 2000 літрів олії — сировини для біопалива. В даний час авіаперевізник Qantas спільно з Agrisoma намагаються переконати австралійських фермерів вирощувати у себе зерна Carinata. Є надія, що до 2020 року буде зібрано перший урожай для майбутнього авіаційного біопалива. Джерело 

Є новина? Надсилайте на vinahid@ukr.net

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".laughПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order