Рада провалила законопроект про введення європейських норм охорони винаходів

парламент рішення

Верховна Рада відхилила законопроект "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правової охорони винаходів і корисних моделей".

Як передає БізнесЦензор, за прийняття урядового законопроекту №7538 проголосували менше мінімально необхідної кількості 226 депутатів.

Також не вистачило голосів для того, щоб відправити документ на доопрацювання.

"На жаль, голосів недостатньо. Проект закону №7538 відхилений", — констатував спікер парламенту Андрій Парубій.

Згідно з пояснювальною запискою до документа, законопроектом передбачається імплементація ряду вимог Угоди про асоціацію України з ЄС, а також Директиви 98/44 / ЄС про правову охорону біотехнологічних винаходів, Регламенту (ЄС) №469 / 2009 щодо сертифікатах додаткової охорони для лікарських препаратів і Регламенту ( ЄС) №1901 / 2006 Європейського парламенту та Ради про медичні продукти для педіатричного використання.

Заступник міністра Михайло Титарчук під час виступу у Верховній Раді заявив, що прийняття законопроекту №7538 зруйнувало б монополію на патентування в фармацевтичній сфері, що, в свою чергу, призвело б до зниження цін на лікарські засоби, повідомляє Укрінформ.

Серед іншого, законопроектом пропонувалося розширити перелік об'єктів технологій, на які не поширюється правова охорона, передбачити можливість подачі заявок в електронній формі, а також надати право будь-якій особі подати до закладу експертизи мотивоване заперечення проти заявки протягом шести місяців з дати публікації відомостей про заявку на винахід.

Крім того документом повинен був бути уточнено порядок надання додаткової охорони прав на винаходи, розширено перелік прав і обов'язків суб'єктів прав на винаходи (корисні моделі), а також передбачена можливість визнання прав на винахід і корисну модель недійсними в адміністративному порядку. Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order