Всесвітній день бджіл

Всесвітній день бджіл

20 травня – Всесвітній день бджіл. Саме таке рішення ухвалили делегати Другого комітету Генеральної Асамблеї ООН 17.11.2017 року.

Мета Всесвітнього дня бджіл – привернути увагу людства до зникнення бджіл, інформувати населення про важливу глобальну роль бджіл, надати роз’яснення про можливі шляхи їх захисту.

Резолюція про заснування Дня бджіл була прийнята членами Другого комітету одноголосно.

Ще в 1960-х роках пасічниками Європи була помічена тенденція скорочення популяції  бджіл. З 1998 року цей феномен суттєво прискорився, а недавно в Програмі ООН з навколишнього середовища (ЮНЕП) забили на сполох з приводу вимирання бджіл.

«Скорочення колоній комах, які обпилюють квіти рослин, зокрема – бджіл,– ставить під загрозу глобальну продовольчу ситуацію»,– попереджають експерти UNEP (Програма ООН з навколишнього середовища).

Українська академія наук з цього приводу організувала 17.05.19 «круглий стіл» і запросила вчених та фахівців в галузі бджілництва для обговорення і напрацювання заходів та підготовки рішення, щодо пропозицій по покращенню стану та захисту бджіл в Україні. Це рішення «круглого столу» буде направлено в виконавчу владу нашої держави.

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order