Винахід нового методу електролізу для отримання водню

Корейскі вчені вина=хідники

Присутній в достатку природі, водень може стати перспективним чистим джерелом палива, проте через низку проблем його застосування поки не може отримати широкого розповсюдження. Вчені з Південної Кореї розробили нову систему отримання газу з води, яка, за їхніми словами, набагато ефективніше інших електролізних технологій.

За основу свого винаходу дослідницька група, до складу якої увійшли вчені з Ульсанского національного інституту науки і техніки, Корейського інституту енергетичних досліджень і жіночого університету Сукмун, взяла вже існуючу конструкцію під назвою «твердий оксидний електролізний осередок» (SOEC).

У вдосконаленої моделі, так само, як і в інших електролізерах, електричний струм розщеплює воду на молекули водню і кисню, які потім окремо уловлюються. Відмінність полягає в тому, що в запропонованій установці обидва електроди є твердотільними, як і електроліт, що є провідником іонів.

У системах, що використовують рідкі електроліти, необхідно постійно контролювати рівень рідини. До того ж з часом рідкі електроліти стають причиною корозії інших компонентів. Твердотільні електролізери позбавлені цих недоліків, працюють при більш високих температурах і можуть отримувати електрику з цього тепла, відповідно, енерговитрати при їх функціонуванні мінімальні.

До сьогоднішнього дня існувало два варіанти осередку SOEC, в яких використовувалися різні електроліти: перша конструкція дозволяла пропускати тільки іони кисню, а друга — тільки іони водню. Такий односторонній рух, обмежував кількість виробництва водню і вимагав поліпшень.

Зберігши всі переваги твердотільного електролізера, дослідники розробили нову високоефективну гібридну систему (Hybrid-SOEC), в якій використовується провідник зі змішаними іонами для одночасного перенесення як негативно заряджених іонів кисню, так і позитивно заряджених іонів водню (протонів).

Використовуючи змішаний іонний провідник і електроди з шаруватого перовскиту, Hybrid-SOEC-система виробила 1,9 літра водню в годину, працюючи при напрузі осередку 1,5 В і температурі 700° С. Дослідники говорять, що це в чотири рази ефективніше існуючих систем електролізу води, а після безперервного функціонування пристрою протягом 60 годин ознаки погіршення продуктивності повністю були відсутні.

Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order