Унікальний пластир для відстеження дихання

розумний пластир

Нещодавно фахівці-інженери з Північно-Західного Університету в Чикаго представили свою нову, вельми цікаву розробку медично-прикладного характеру в особі спеціального розумного пластиру, основною функцією якого є зчитування інформації за режимом дихання пацієнтів, хворих коронавірусом нового типу, які потерпають від тих чи інших проблем з диханням. З урахуванням того, що порушення роботи дихальних шляхів є одними з найбільш небезпечних для переважної більшості хворих COVID-19 в світі, стає очевидно, що саме можливість відстежувати патернів цих порушень на ранній стадії є ключовою можливістю їх повного блокування.

Сама розробка являє собою досить тонкий і еластичний пластир, складений з особливого полімерного пластику високої гнучкості, який кріпиться до основи шиї пацієнта і починає відстежувати патерни їх дихання під час спокою, сну і активності, таким чином відсилаючи показники на окремий пристрій і реєструючи різні тривожні моменти . Так це звучить коротко, а на ділі сам процес збору інформації, за словами розробників, досить сильно відрізняється від сторонніх аналогічних пристроїв, широко застосовуваних у сучасній медицині — хоча вони й не уточнюють, як саме відрізняється.

Проте, вчені провели вже кілька сеансів експериментів і записали в цілому більше 1500 годин інформації по пластиру, що еквівалентно близько 1 Тб цифрової інформації — всього в проекті тестування даної розробки взяло участь 25 осіб з тим чи іншим ступенем порушень роботи дихальних шляхів з-за COVID-19. Варто відзначити, що розробники зуміли домогтися дійсно чудових результатів випробування при різних ситуаціях і сценаріях.

Крім усього іншого, даний розумний пластир може стати свого роду науково-технічною базою, на основі якої фахівці в подальшому зможуть створювати аналогічні, ще більш ефективні і багатофункціональні пристрої відстеження різних патернів коронавируса. Залишається лише чекати наступних звітів щодо налаштування правильної і найбільш функціональної конфігурації нового пристрою.

Джерело:

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!