Унікальний матеріал для 3D-принтера

новий матеріал для 3Дпринтера

Застосування 3D-принтерів вже давно не обмежується різними експериментальними лабораторними проектами — все тісніше вони входять в тандем з сучасними методами будівництва, обробки і багатьох інших сфер. Тим не менше, більшість таких принтерів можуть друкувати лише порівняно малі за обсягом фігури і вироби, що передбачає необхідність орієнтуватися на набагато більш складні і габаритні моделі 3D-принтерів для виготовлення по-справжньому великих об'єктів. Однак, талановита команда фахівців за хімічним інжинірингу з Каліфорнійського Університету вирішила вчинити по-іншому, представивши новий збільшувальний матеріал.

Простіше кажучи, навіщо збільшувати розмір фізичного принтера, якщо можна виготовити виріб з такого матеріалу, який піддається подальшому збільшенню? Саме так і вчинила команда дослідників, застосувавши в складі традиційного 3D-принтинга спеціальну полімерну піну з застосуванням смоли — причому дослідникам знадобилося досить пристойну кількість часу для того, щоб протестувати всі можливі хімічні зміни такого матеріалу і виділити найбільш багатообіцяючу.

Втім, їм це вдалося, оскільки попередні випробування продемонстрували високу ефективність даного матеріалу. В якості експериментального проекту фахівці створили за допомогою стандартного 3D-принтера невелику сферу з прорізами і, застосувавши сторонній нагрів, зуміли збільшити його розмір за допомогою даної смоли і полімерної піни, оскільки її хімічний склад трансформується з твердого в газоподібний стан і знову в твердий, створюючи і відновлюючи колишню форму при трансформації. В результаті виходить запустити дійсно цікавий 3D-матеріал розширюємої дії.

Зрозуміло, на даний момент часу дана технологія ще залишається спірною в плані своєї енергоефективності, а також в плані можливого масового поширення в найближчому майбутньому — головним чином тому, що поки що фахівці застосовують широке число не найдешевших полімерів в складі такої піни. Проте, можна не сумніватися в тому, що рано чи пізно вони зможуть комерціалізувати проект.

Джерело:

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!