Безперебійна вітро-сонячна енергоустановка

безперебійнаВСЕС

Група експертів з Латвії представила прототип безперебійної вітро-сонячної енергетичної установки (ВСЕУ), яка не залежить від поривчастої вітру. Розробка об'єднує чотири перевірені часом елементи.

Зокрема, головною складовою ВСЕУ став супермаховик, що діє в вакуумі. Право на використання механізму надав його творець Нурбій Гуліа. В установці також використовується аеродинамічна лінза, яка розганяє і концентрує вітрової потік в потрібному місці. Вирівнювання пікових значень споживання забезпечують суперконденсатори, які активно використовуються в транспортній промисловості. Четвертий елемент інноваційної установки — високоефективні сонячні панелі.

«Ми не винайшли нічого нового, ми воскресили забуту технологію, додали інновації, зробили грамотні розрахунки і склали разом 4 компонента, які вже зарекомендували себе і успішно використовуються окремо в різних галузях, — розповідає представник групи експертів, екс-депутат парламенту Латвії, підприємець Олексій Холостов. — Аеродинамічна лінза, посилюючи швидкість потоку на лопать, дає можливість отримувати електроенергії мінімум на 150% більше, відповідно, в рази збільшуючи рентабельність».

Одна установка може безперервно виробляти до 1000 МВт, при вдвічі меншій вартості в порівнянні з будь-якими світовими аналогами, продовжує він.

«Нашу технологію можна застосовувати в будь-якій сфері: від приватних господарств до великої промисловості і енергопарків, — зазначає Олексій Холостов. — Вона повністю відповідає концепції zero waste — немає необхідності використовувати акумулятори, так як установка працює без зупинки і видає номінальну потужність постійно: по суті це безпечна, безвідходна і бюджетна атомна електростанція».

Нова установка швидко окупається, оскільки компоненти можуть успішно служити по кілька десятків років і тому при її монтажі використовується безфундаментна технологія, за принципом залізничних рейок.

Джерело: 

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!