«Суперсталь» черговий винахід японської корпорації Nippol Steel

суперсталь

Інженери японської корпорації Nippon Steel зробили черговий крок у винаході  «суперсталі», зробивши її майже в два рази міцніше. Це допоможе компанії вижити в умовах, коли її основні клієнти — автомобільні компанії — все частіше вважають за краще алюміній.

Протягом десятиліть сталь залишалася найпопулярнішим матеріалом в автомобілебудуванні. Однак, тепер виробники все частіше відмовляються від цього металу, оскільки він занадто важкий для виробництва електромобілів і економічних машин з ДВС.

Це тривожні новини для японської сталеливарної корпорації Nippon Steel, яка поставляє виробникам авто близько 30% своєї продукції. У спробі зберегти клієнтів японська корпорація відкрила дослідницький відділ, співробітники якого повинні були «перевинайти» сталь, зробивши її більш легкою.

На початку цього року були оприлюднені перші результати цих досліджень. Інженери створили комбінацію з декількох сучасних сортів стали.

Отриманий матеріал має міцність на розтягнення у 2000 МПа — в кілька разів вище, ніж у традиційної стали. «Суперсталь» стала основою для  суцільнометалевого автомобільного кузова, який важить на 30% менше звичайного. За рахунок високої міцності в конструкції можна використовувати більш тонкі арматурні стержні і кузовні панелі.

На думку інженерів Nippon Steel, ідея про те, що сталь морально застаріла, не відповідає дійсності. Завдяки новим розробкам цього металу вдасться по справжньому конкурувати з алюмінієм, вуглецевим волокном, магнієм і іншими легкими конструкційними матеріалами.

Джерело 

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order