«Розумна» голка для акуратних ін’єкцій

Розумна голка

Медичні технології розвиваються набагато швидше, ніж автомобілі та інша техніка. Поява «розумних» голок для шприців було питанням часу, і вони нарешті створені. Їх розробкою займалися дослідники з Жіночої лікарні Брігама — вони зробили так, щоб голки були чутливі до тиску тканин. Це дозволяє робити більш точні і безболісні ін'єкції в такі вразливі місця як очі і підшкірна клітковина між шкірою і м'язами.

Прототип отримав назву «інтелектуальний інжектор для націлювання на тканини», або просто i2T2. Його головна деталь — це датчик для виявлення змін прикладеного тиску, коли його кінчик проходить через різні типи біологічних тканин з різною щільністю. Наприклад, голка може швидко визначити, в якому шарі очі вона знаходиться. Очікується, що це дуже полегшить роботу лікарів, так як будь-яка помилка при введенні ін'єкцій може стати причиною серйозних проблем.

Зазвичай складності виникають при введенні ліків в простір між шарами склери і судинною оболонкою в задній частині ока. Голці доводиться проколювати шар склери товщиною всього лише 1 міліметр і моментально зупинятися, щоб не пошкодити що знаходиться за судинною оболонкою сітківку. Датчик, вбудований в прототип I2T2, допомагає зробити це без особливих проблем.

Голка може проникати і в інші місця, що вимагають граничної акуратності. У лабораторних тестах на тварин I2T2 довів свою ефективність при впровадженні ін'єкцій в епідуральний простір, прилеглий до спинного мозку, і в підшкірну клітковину між шкірою і м'язами. Також він успішно доставив стовбурові клітини всередину очі, що часто застосовується в регенеративної терапії.

Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order