Вчені змогли зварити метал і скло

сварка металу зі склом

Революція у промисловості: вчені змогли зварити метал і скло. Для зварювання металу зі склом використовуються потужні імпульси пикосекундного лазера. Сварка для них до сих пір була недоступною, пише Digital Journal.

"Відбувається це завдяки їх різним термічним властивостям: при високих температурах швидке розширення змушує скло тріскатися", — говорить професор шотландського Університету Хериот-Уотт Дункан Хенд.

Новий процес, запропонований командою хенд, дозволяє зварювати метал і скло один з одним.

Автори вже успішно випробували його на різних поєднаннях кварцового, боросиликатного і сапфірового скла, з одного боку, а також сталі, алюмінію та титану — з іншого.

При цьому зварене з'єднання витримувало великі навантаження і перепади температур від мінус 50 до плюс 90°С.

Вчені вже працюють над створенням прототипу промислової системи, об'єднавшись з експертами з Oxford Lasers і Coherent Scotland.

Для зварювання металу зі склом використовуються потужні імпульси пикосекундного лазера. Його промінь проходить крізь оптично прозоре скло, утворюючи невелику область розігріву в місці з'єднання матеріалів.

На плямі не більше декількох мікрометрів в діаметрі концентрується енергія порядку мегават. Тут утворюється згусток плазми, розплавляють навколишні матеріали, які тут же застигають, сплав разом.

Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order