Вчені з Тернополя винайшли шолом від COVID-19

противірусний шолом

У Тернопільському національному медичному університеті вчені розробили пневмошолом з фільтрами захисту від коронавірусу.

Про це йдеться в сюжеті ТСН. Як запевняють винахідники, він стовідсотково захищає від COVID-19. Його розробник Андрій Ковальчук заявив, що це не просто каптур із прозорим забралом, а саме шолом із турбіною і двома фільтрами. Шолом можна носити не знімаючи добу, запевняють учені.

«Інноваційна система захисту органів дихання та шкіри голови від інфекційних агентів. Розмір вірусної частки може становити в середньому приблизно 100 нанометрів, то такий фільтр не пропускає молекули запаху, розмір якої становить один нанометр. Отже, проникнути вірусу через цей фільтр неможливо», – каже Ковальчук.

Головне у винаході не герметичність, а турбіна, яка нагнітає повітря всередину, створюючи зону підвищеного тиску.

«Модель шолома й концепція полягає в тому, що працівник захищений за допомогою того, що нагнітається в середину нього чисте повітря, і інфіковане повітря, забруднене токсичними агентами, не може потрапити», – пояснив співавтор проекту Андрій Павлишин.

Розроблювали шолом на основі захисту, який використовують у вірусно-бактеріологічних лабораторіях. Але вдосконалили, зробили меншим і легшим і під'єднали до портативної зарядки. Розроблення вже на завершальному етапі.

Джерело: 

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!