Винайдена революційна платформа електромобіля

платформа нового електромобіля

Нова технологія дозволяє заховати в колесо все найважливіші агрегати автомобіля.

Прототипи революційної платформи для електромобіля вже пройшли перші випробування.

Двигун, трансмісію, підвіску, гальма і систему рульового керування можна сховати в колесо. У цьому переконують вже працюючі прототипи революційного електромобіля від ізраїльської компанії REE.

Виконавчий директор і співзасновник REE Деніел Барель (Daniel Barel) відомий завдяки колесу з вбудованою підвіскою SoftWheel. Тепер інженери його команди пішли далі, помістивши всередину колеса буквально все, що можна.

Відзначимо, що системи "мотор-колесо", в яких всередину колеса поміщається двигун, відомі людству давно. Нині вони використовуються в деяких автомобілях. Але REE пропонує щось зовсім інше.

Як розповів барель виданню New Atlas, класичні системи "мотор-колесо" мають кілька недоліків. Перш за все, в таких пристроях ротор двигуна обертається з тією ж швидкістю, що і колеса, а це неефективно. Далі, мотор в цьому випадку не захищений від струсів підвіскою. Це означає, що великий ризик виходу двигуна з ладу.

Шановні відвідувачі, якщо бажаєте постійно отримувати ексклюзивні та оригінальні матеріали вказаної теми в повному обсязі, пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сторінці сайту 

Нова система вирішує обидві проблеми. По-перше, розробники сховали в колесо не тільки двигун, а й трансмісію. Вона виконує ту ж роль, що і в звичайних автомобілях: передає крутний момент від двигуна до коліс. Це дозволяє ротору електродвигуна обертатися набагато швидше, ніж саме колесо, і ефективніше витрачати енергію.

Як заявляє Барель, вся система трансмісії важить шість кілограмів і має ширину 16 сантиметрів (тобто являє собою разючий контраст з класичними рішеннями). У звичайному авто така система, включаючи всі вали і піввісь, має габарити близько метра і масу 100-200 кілограмів. Як інженерам компанії вдалося домогтися такого результату, поки не розкривається.

По-друге, всі основні деталі конструкції захищені від струсів підвіскою, теж змонтованої всередині колеса.

Більш того, в колесі знаходяться гальмівна і рульова системи. Ніякі зовнішні пристрої не передають до коліс механічне зусилля, як це відбувається в звичайних автомобілях. Колесо — "річ в собі", до якої веде кабель електроживлення і кабель для передачі даних. І це все. Водій, будь то людина або штучний інтелект, віддає системі команди в електронному вигляді, а та самостійно їх виконує.

Такий підхід дозволяє звільнити місце під капотом, збільшивши обсяг кузова на 50-70%. Вельми приваблива перспектива для будь-яких вантажоперевізників.

Ще однією перевагою розробки є модульність. Революційна платформа допускає застосування п'яти типів підвіски (пасивна, напівактивна, активна і так далі) і чотирьох видів рульового управління. Це означає, що на базі розробки REE можна зібрати спорткар, позашляховик з активною підвіскою або вантажівку з вантажопідйомністю до десяти тон.

На даний момент компанія має ряд діючих прототипів і активно співпрацює з такими гравцями, як Mitsubishi, Musashi, Linamar, Tenneco і NX. Як очікують розробники, перші комерційні екземпляри інноваційних автомобілів надійдуть на ринок в 2023 році.

Джерело 

Шановні відвідувачі, якщо бажаєте постійно отримувати ексклюзивні та оригінальні матеріали вказаної теми в повному обсязі, пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сторінці сайту