Житловий будинок на 3D-принтері будують у Німеччині

будинок на 3Д друку

У Німеччині, в місті Беккум, федеральна земля Північний Рейн — Вестфалія, на 3D-принтері вперше запустили друк бетонного житлового будинку. Про це повідомляє Deutsche welle.

Житловий будинок буде мати два поверхи і вміщувати одну сім'ю. Його площа складе 160 квадратних метрів. У будівництві використовується спеціальний бетон, кожен шар не перевищує декількох сантиметрів.

У 3D-друку використовується спеціальний бетон.

Для реалізації такого першого проекту в Німеччині потрібно отримати багато різних дозволів і провести перевірку матеріалів на відповідність діючим законодавчим нормам і вимогам.

Фінансують проект земельні влади Північного Рейну — Вестфалії, які вже виділили 200 тис. євро.

В цілому застосування таких 3D-принтерів має не тільки прискорити процес зведення об'єктів, а й сприяти економії будівельних матеріалів та інших ресурсів.

Такі будинки вже були створені в декількох країнах, зокрема, в США і Бельгії. Системи різних виробників вже фактично готові до запуску в серійне виробництво.

Джерело: 

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!