Регенерація кінцівок у людини

наука

Фахівці з Біологічної лабораторії острова Маунт-Дезерт виявили ген, який сприяє регенерації у тварин. На думку вчених, він може допомогти відрощувати нові кінцівки в тому числи і у людей, про що зазначається на сайті наукового центру, повідомляє ScienceAlert.

Вчені детально вивчили геном організмів, що мають здатність до регенерації, за допомогою технології секвенування, завдяки якій визначається структура ДНК. В результаті було встановлено, що в кожному з них існують загальні генетичні механізми.

Відзначається, що загальний предок для більшості живих організмів існував 420 мільйонів років тому. Нащадками його є, в тому числі, люди. А тому дослідники вважають, що вони також повинні володіти цими генами.

У дослідженні сказано, що ділянки даної ДНК грають важливу роль в утворенні бластеми, що представляє собою популяцію клітин, які накопичуються в рані після ампутації. В результаті це сприяє відновленню втраченої кінцівки у деяких тварин.

Фахівці припускають, що на ці процеси також дуже впливає мережа регулярних молекул — РНК. Саме вони, можливо, є причиною того, що регенерація тканин у людини не так активна. Однак вплив на них може допомогти повертати людям кінцівки. Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order