Переробка тепла в електрику

гнучий перетворювач тепла в електрику

Дослідники з Японії розробили недорогий гнучкий матеріал, який міг би допомогти в зборі тепла і його перетворенні в електрику.

Дослідницька група в Японії розробила недорогий, великомасштабний і гнучкий термоелектричний генератор, який має високу механічну надійність і може ефективно перетворювати тепло в електрику. Отримані результати опубліковані в журналі Advanced Materials Technologies.

Термоелектричне перетворення є одним з найбільш привабливих методів перетворення низькотемпературного (150 ° C або нижче) тепла в електроенергію. Однак широкого поширення цієї технології перешкоджала відсутність відповідних технологій упаковки для модулів термоелектричної генерації, які можуть працювати в діапазоні 100-150 ° C. Крім того, вартість виробництва модулів для вироблення електроенергії при кімнатній температурі була високою.

У цьому дослідженні вчені з Університету Осаки розробили дешевий метод виробництва модулів термоелектричної генерації, зберігаючи при цьому ефективність перетворення. Вони встановили невеликі термоелектричні напівпровідникові мікросхеми на гнучкій підкладці і змогли домогтися надійної і стабільної зчіпки електричних контактів.

Вони назвали свій винахід FlexTEG. Унікальною особливістю їх модуля є паралельна інтеграція електродів, яка дозволяла згинати модуль в будь-якому напрямку. Паралельне вирівнювання електродів зменшило механічне навантаження на окремі термоелектричні напівпровідникові мікросхеми, поліпшивши тим самим загальну механічну надійність модуля.

джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order