Протонна батарея ефективніша за літій-іонну

протонна батарея

Австралійські дослідники створили першу в світі робочу «протонну батарею». Пристрій був розроблений як екологічно чиста альтернатива літій-іонним акумуляторам і, після низки доробок, зможе виступати в якості ще більш ємного і ефективного накопичувача.

«Наше досягнення — це важливий крок на шляху до дешевих, стійких протонних батарей, які допоможуть задовольнити наші майбутні енергетичні потреби, не пошкодивши нашу і без того крихке навколишнє середовище», — зазначив глава дослідження професор Університету RMIT Джон Ендрюс (John Andrews).

Замість літію, ключовими компонентами протонної батареї виступають вода і вуглець. За словами вчених, їх невеликий прототип вже зараз здатний конкурувати з літій-іонними батареями, які все частіше стали використовувати поновлювані джерела енергії для енергопостачання будинків і електромобілів. У прес-релізі Мельбурнського королівського університету повідомляється, що за умови масштабування їхня технологія може бути застосована для середньострокового зберігання в масштабах місцевих електричних мереж, і як приклад наводиться гігантський проект енергосховища Tesla в Південній Австралії.

Для виробництва електроенергії прототип використовує «вуглецевий електрод як сховище водню в поєднанні з оборотним паливним елементом». Як заявляють розробники, завдяки доступним компонентам, такі пристрої можуть бути більш екологічними і дешевими, ніж літій-іонні аналоги.

Експерименти дослідників показали, що їх мініатюрна протонна батарея з активною внутрішньою площею поверхні всього в 5,5 квадратних сантиметра (розмір невеликий монети) змогла вмістити стільки ж енергії на одиницю маси, скільки комерційно доступні літієві акумулятори. І цей показник був досягнутий без будь-якої оптимізації.

Вчені вважають, що їх інноваційна технологія може стати комерційною вже через п'ять-десять років і потенційно конкурувати з системами Powerwall (Powerpack) від Tesla. «Майбутня робота буде зосереджена на подальшому підвищенні продуктивності і щільності енергії за рахунок використання атомарно тонких шаруватих матеріалів на основі вуглецю, таких як графен. Наша кінцева мета — створення протонної батареї, яка буде дійсно конкурентоспроможною і навіть більш ефективною в порівнянні з літій-іонними батареями», — зазначив Джон Ендрюс.

Джерело 

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order