Перетворення пластику в легкий суперматеріал

матеріал з ПЕТ-пляшок

Дослідники з Національного університету Сінгапуру створили перші в світі ПЕТ-аерогелі. Вони складаються з пластикових відходів, які підходять для тепло-та звукоізоляції, очищення розливів нафти, поглинання вуглекислого газу, а також для застосування в області пожежної безпеки.

Пластикові пляшки звичайно виготовляються з полиетилентерефталата — найбільш переробленої пластики в світі. Сінгапурські вчені створили з них ПЭТ-аерогель — це м'який, дуже легкий і простий у зверненні матеріал. Він характеризується гарною звуко- і теплоізоляцією, тому може застосовуватися для обмеження гучності звуку, підкладки для одягу, яка буде обладнана великою термостійкістю.

Дослідники вибрали цей матеріал в першу чергу тому, що пластикові відходи токсичні і не піддаються біологічному розкладу. Вони часто попадають в океани і на сміттєзвалища, впливають на морське життя і забруднення ґрунтових вод. У всьому світі річне споживання пластикових пляшок неухильно зростає, і очікується, що до 2021 року воно перевищить півтрильйони тон на рік.

«Відходи пластикових пляшок є одним з найбільш поширених видів відходів пластику і надають шкідливу дію на навколишнє середовище. Наша команда розробила простий, економічно ефективний та "зелений" метод для перетворення відходів пластикових пляшок у ПЕТ-аерогелі. Технологія виготовлення легко масштабіруєма для масового виробництва. Таким чином, ми можемо допомогти скоротити шкоду, заподіяну екології пластиковими відходами», — відзначають вчені.

Дослідники добавили, що аерогелі дуже універсальні. Наприклад, при покритті вогнезахисними хімічними речовинами новий легкий ПЕТ-аерогель демонструє хорошу термостійкість і стабільність. Він може підтримувати температуру до 620 градусів. Вагою він при цьому в 10 разів менше.

Так само аерогель може застосовуватися для абсорбційних масок — у цьому випадку їх поглинаюча здатність порівняна з матеріалами, що використовуються в протигазах. Ця інновація актуальна не тільки для пожежних, але й жителів країн з дуже поганою екологією.

Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order