Підзарядка електромобілів на ходу

підзарядка на ходу

У Швеції запустили першу електрифіковану дорогу, яка перезаряджає батареї легкових і вантажних електромобілів під час руху.

Перша електрична колія вбудована в громадську дорогу недалеко від Стокгольма на ділянці довжиною всього 2 кілометри, але Державний дорожній департамент країни вже розробив національну карту для майбутнього розширення.

Дорога пов'язує аеропорт Арланда з логістичним майданчиком за межами столиці і покликана допомогти знайти рішення проблем, пов'язаних доступністю зарядної інфраструктури та дорожнечі акумуляторних батарей. Енергія передається двома контактними рейками, вбудованими в поглиблення на проїжджій частині, через рухливий струмоприймач, який встановлюється на днище транспортного засобу.

Електрифікована дорога розділена на секції довжиною 50 м, при чому напруга подається на кожну окрему секцію тільки тоді, коли електромобіль знаходиться безпосередньо над нею. Якщо транспортний засіб зупиняється, подача електрики також відключається.

Інженери оснастили систему програмним забезпеченням, що дозволяє розрахувати енергоспоживання конкретного транспортного засобу. Таким чином, витрати за використану електроенергію автоматично надходять на рахунок користувача автомобілем.

Застосовувана в цьому випадку технологія «динамічної зарядки» — на відміну від використання традиційних зарядних пристроїв — означає для електромобіля менш місткі і громіздкі батареї, що знижує виробничі витрати.

Логістична компанія PostNord вже випробує «електродорогу» на своїх транспортних засобах. Ханс Селлі, виконавчий директор консорціуму eRoadArlanda, який стоїть за проектом, каже, що для використання цієї технології можуть бути адаптовані і транспортні засоби, і існуючі дороги.

«Нам буде достатньо електрифікувати 20 000 км автомобільних доріг, — пояснює він. — Відстань між двома автомагістралями не перевищує 45 км, і практично будь-який електромобіль легко справляється з цим відстанню без додаткової зарядки. Деякі навіть вважають, що досить електрифікувати всього 5000 км».

Творці «заряджаючого» дорожнього покриття стверджують, що вартість таких шляхів становить близько 1 млн. євро за кілометр, що в 50 разів менше, ніж потрібно для будівництва трамвайної лінії.

«На поверхні немає електрики. Є два провідника, як у звичайній розетці в стіні. Електрика проходить на глибині 6 сантиметрів. Навіть якщо вся дорога затоплена солоною водою, напруга на поверхні колії становить всього один вольт. Ви можете ходити по ній босоніж», — пояснює Селлі.

Національні мережі Швеції поступово позбавляються від вугілля і нафти. Повсюдно впроваджуються ВДЕ і акумуляторні батареї розглядаються в якості ключових джерел енергії. Мета держави — відмова від викопного палива до 2030 року — вимагає також скорочення на 70% енергетичних витрат транспортного сектора. Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".laughПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order