Перовскітні сонячні елементи

перовскітні сонячні панелі

На конференції, присвяченій розвитку перовскітних сонячних елементів, китайська компанія GCL повідомила про досягнення показника ефективності великих панелей в 16% і підтвердила, що на підході знаходиться нове покоління фотоелектричних елементів, в якому будуть усунені технічно слабкі місця тонких плівок.

Компанія GCL впевнено наближається до великомасштабного комерційного виробництва перовскітних сонячних панелей і обіцяє, що в найближчому майбутньому такі пристрої замінять панелі з монокристалічного кремнію, і це негайно призведе до зниження споживання свинцю у виробництві фотоелектричних елементів.

«Оскільки рівень ефективності перовскітних елементів близький до показників елементів з монокристалічного кремнію, єдине обмеження розвитку цієї технології полягає в її виробничої потужності», — заявив генеральний директор GCL Nano Technology Фан Бінь на конференції, що проводиться Shanghai Solar Energy Society.

Він також розповів, що компанія домоглася доведення рівня конверсії сонячного світла в електроенергію у великих панелях на рівні 16%, але вже до кінця року цей показник буде підвищений до 18%, а теоретично ККД перовскітних панелей може досягати 33%, більш того — 47% , в тандемних (двобічних) сонячних елементах. У будь-якому випадку, показник ефективності в 18% буде досягнутий в самому найближчому майбутньому.

Головна перевага перовскітних елементів складається в їх низької собівартості в порівнянні з продуктами на основі кремнію. Команда Фана Біня порахувала, що вироблення гигаватта енергії панелями на основі перовскиту обійдеться в 300 мільйонів юанів (42 млн доларів), тоді як той же обсяг електроенергії, вироблений кремнієвими панелями, коштує 1,1 мільярд юанів, а гігават енергії, вироблений елементами на основі тонких плівок CIGS CdTE, — 5 мільярдів юанів.

Ще одна перевага перовскітних елементів полягає в тому, що для їх виробництва потрібно значно менше свинцю — всього 2 гр. на виріб, на відміну від 16-18 г на виріб з кремнію. Сучасні перовскітні елементи поступово позбавляються вад матеріалу першого покоління і вже набагато більш стабільні в умовах експлуатації з підвищеною вологістю і температурою.

GCL вже має в своєму розпорядженні виробничу лінію з сукупною потужністю продукції, що випускається з перовскиту 10 МВт. У наступному році компанія має намір довести цей показник до 100 МВт, а до 2021-22 років — до 1 ГВт.

Джерело 

Якщо вам цікаві новітні розробки в науковій та технічній сфері, підпишіться на електронну версію нашого журналу. smileyТам ви знайдете ексклюзивні матеріали, які не були опубліковані на нашому сайті!