Метод отримання літію з стічних вод

літій з води

Зростаючий попит на літій перевершує обсяги його видобутку і повторного використання, але дослідники Техаського університету в Остіні знайшли рішення цієї проблеми. Вони відкрили технологію отримання літію, а також інших металів і мінералів зі звичайної води.

Метод техаських вчених заснований на використанні метал-органічної мембрани, яка володіє такою ж здатністю до виборчої проникності іонів, як біологічна клітина. Мембрана ефективно відокремлює іони металів, відкриваючи шлях до економічно вигідного способу видобутку літію з води.

Сланцеві родовища Техасу містять високий відсоток літію, як і відпрацьована вода, що пройшла процес гідророзриву пласта. Кожна така свердловина є джерелом понад мільйон літрів багатою літієм води в тиждень. За розрахунками фахівців університету, цього обсягу достатньо, щоб за допомогою винайденої ними технології можна було отримати стільки літію, що його вистачить для батарей 200 електромобілів або 1,5 мільйонів смартфонів.

До того ж, цей процес дозволяє опріснювати воду. На відміну від існуючих мембран зворотного осмосу, які використовуються в половині світових систем очищення води, нова мембрана відокремлює воду від іонів, коли вони проходять через її канали, і видаляє тільки обрані іони, а не все. В результаті така технологія виявляється дешевше і вимагає менших витрат енергії, ніж традиційні методи. Про це повідомила Phys.org.

Велика частина літію видобувається в Аргентині, Чилі, Австралії та Китаї. Попит зростає, і літій продовжує дорожчати. Єдине місце в США, де видобувають літій — штат Невада, зокрема, підземні води долини Клейтон. Джерело

Є новина? Надсилайте на vinahid@ukr.net

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".laughПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order