Відкритий доступ до патентів

база патентів

Microsoft оголосила про приєднання до ініціативи патентної групи Open Invention Network (OIN), яка була створена свого часу для захисту Linux від недобросовісних користувачів. В результаті такого альянсу учасники OIN-спільноти отримали відкритий (безкоштовний) доступ більше ніж до 60 000 патентів інтернет-гіганта.

Для довідки, OIN – це, насамперед, ліцензійна платформа патентів Linux, якими користуються 2400 компаній. Серед її клієнтів, крім сотень індивідуальних розробників, великі компанії IBM, Google та інші, і всі вони мають вільний доступ до опублікованих нею патентів.

Безумовно, приєднання до OIN – знакова подія і для Microsoft, керівництво якої до недавнього часу не розглядало питання про приєднання до розробників відкритого ПЗ. Тепер же, завдяки настільки широкому жесту, десятки тисяч колись платних програмних продуктів Microsoft опинилися у відкритому доступі. Серед них TypeScript, Visual Studio Code, NET Core та інші.

Це не підриває фінансові інтереси компанії, оскільки більша частина патентів Microsoft (Windows, різні додатки і сервіси) як і раніше залишається пропрієтарною і за неї потрібно платити. Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".smileyПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order