Новий бетон з добавкою графену

новий бетон з домішкою графену

Наш портал постійно слідкує за новинами, щодо винаходів нових матеріалів. Мабуть найбільш популярним в интернетпошуках на сьогодні є графен. Ми вже неодноразово писали про це, можна ознайомитись тут.

Графен – фантастичний матеріал, що складається з одного шару пов’язаних між собою атомів вуглецю. Він по праву є одним з найбільш унікальних штучних матеріалів в історії людства. Нещодавно вчені Університету Ексетера (велика Британія) знайшли йому чергове застосування – в якості присадки для створення нового типу бетону.

Для цього команда дослідників розробила техніку суспензування пластівців графену у воді, після чого отримана суміш додається в традиційні бетонні інгредієнти – цемент і наповнювач. Як повідомляється, даний процес не є витратним і цілком сумісний з вже існуючими технологіями виробництва бетону.

В ході дослідів було встановлено, що міцність на стискання графенового бетону в порівнянні із звичайним зросла на 146%, а міцність на вигин — на 79.5%, при цьому водонепроникність знизилася на 400 %. Новий матеріал повністю відповідає британським і європейським будівельним стандартам.

Отримані показники дозволять значно збільшити термін експлуатації об’єктів, побудованих з графенового бетону, і знизити витрати при будівництві приблизно на 50 %. Це дозволить покращити екологічну складову процесу, оскільки виробництво цементу є одним з основних джерел викидів СО2. За розрахунками вчених, вони скоротяться на 446 кг/т. Джерело

Шановні відвідувачі, дякуємо за можливість спілкування, за інтерес, який ви проявляєте до нашого видання і пропонуємо зробити електронну підписку на журнал "ВІР".laughПодробиці на сайті http://vir.uan.ua/order